Üniversitemiz 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Töreni

Üniversitemiz 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Töreni, Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Nihat Berker’in “Eğitim, Araştırma, Başarı ve Mutluluk” adlı açılış dersiyle gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Ağdacı Kampüsü Konferans Salonunda düzenlenen törene; Bartın Valisi Nusret Dirim, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Çankırı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı, Zonguldak İl Jandarma Komutanı J. Albay Gökhan İnan, Bartın İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı Yrb. Gökmen Gücüyen ve il yöneticileri, akademisyenler ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, ilk olarak Bartın Üniversitesi’nin gelişiminin anlatıldığı filmin gösterilmesiyle başladı.

“Yeni Akademik yıla başlamanın heyecanını yaşıyoruz”
2018-2019 Akademik yılına girmenin heyecanını yaşadıklarını kaydederek konuşmasına başlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ise törene şehir içi ve şehir dışından katılanlara teşekkür etti.

Başarılı akademisyenlere ödülleri verildi
Tören kapsamında; uluslararası saygın dizinlerde taranan dergilerde en çok yayın yapan ve en yüksek etki değerli dergilerde yayın yapan öğretim elemanlarına “Akademik Performans Ödülü” verildi.
Ödüller, Akademik Performans Üçüncüleri Öğr. Gör. Dr. Güneş Günay Sezer ile Prof. Dr. Halil Barış Özel’e; Akademik Performans İkincileri Doç. Dr. Deniz Aydemir, Prof. Dr. Osman Gençel ve Prof. Dr. Mustafa Sabri Gök’e ve Akademik Performans Birincisi Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Cahit Karaoğlanlı’ya verildi.

Uluslararası saygın dizinlerce taranan etki değeri en yüksek dergilerde yayın yapan ve ‘Etki Değeri En Yüksek Makale Ödülü’ üçüncüsü Arş. Gör. Recep Önder Sürmeli, ikincisi Dr. Öğr. Üyesi Aziz Genç, birincisi Dr. Öğr. Üyesi Faruk Ugranlı’ya da ödülleri takdim edildi.