Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü ile Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü İşbirliği içerisinde.

Üniversitemiz Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Halil Barış Özel başkanlığında Prof. Dr. İsmet Daşdemir, Prof. Dr. Ali Durkaya, Doç Dr. Tuğrul Varol, Doç Dr. Birsen Durkaya ve diğer Öğretim Görevlileri ile Zonguldak Orman Bölge Müdürü Sn. Zekeriya Beyazlı’ yı makamında ziyaret ettiler. 
 
Zonguldak Bölge Müdürü Sn. Zekeriya Beyazlı ve Prof. Dr. Halil Barış Özel moderatörlüğünde Bölge Müdürlüğümüzden Bölge Müdür Yardımcısı Cevdet Çiçek, Şube Müdürleri,Orman Fakültesi Öğretim Üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Gökçe Gençay, Dr. Öğr. Üyesi Ersin Güngör, Dr. Öğr. Üyesi  Şahin Palta, Dr. Öğr. Üyesi Yafes Yıldız, Dr. Arş. Gör. Sinan Kaptan, Arş. Gör. Esra Pulat  ile İşletme Şefleri, teknik elemanlar, danışman mühendislerin katılımı ile sohbet toplantısı gerçekleştirildi.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Sn. Beyazlı B. Ü. Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü başkanı ve öğretim üyelerini bölge müdürlüğümüzde ağırlamaktan çok mutlu olduğunu ifade etti. Orman Teşkilatı ile orman fakültelerinin ayrılmaz bir bütün olduğunu, teşkilata teknik eleman yetiştiren bu kurum ile daha samimi ilişkiler kuracaklarını belirtti. İşbirliği ve bilgi alış verişinin önemine değinerek gerek odun dışı orman ürünleri olsun gerekse diğer ormancılık çalışmalarında araştırma ve inceleme yapmanın önemini vurgulayarak Bilgi, İlgi ve Zaman modellerini iyi kullanmak için sürdürülebilir bir şekilde üretim planlanması, nihai ürün elde edilmesi ile orman köylüsünün desteklenmesine yönelik ortak projeler hazırlanması gerektiğini ifade ederek “Yapacağınız ve yaptığınız çalışmalardan için hepinize teşekkür ediyorum. Tekrar hoş geldiniz. Toplantımız kurumumuz ve Orman Fakültemiz için hayırlara vesile olsun” dedi.
 
Prof. Dr. Sn. Özel ise Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünde misafir olmaktan çok memnun olduklarını ifade etti. orman mühendisliği lisans eğitiminde gündemde olan 7+1 eğitim sistemi hakkında görüşüldü. Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünün FSC sertifikasına sahip birkaç bölge müdürlüğünden biri olduğunu ve bunu çok önemsediklerini, kamu kurumlarının kabuklarını değiştirdiğini ve bunu en iyi kurumun orman teşkilatı olduğunu özellikle odun dışı ürünler konusunda çok önemli mesafeler kat ettiğini belirtti. Orman Fakültesinde Tezsiz Yüksek Lisans Uygulamasının da bulunduğunu belirterek tüm orman mühendislerinin bu eğitimden faydalanması gerektiği sözlerine ekledi.
 
Toplantıda Öğretim görevlileri silvikültür, orman zararlılarıyla mücadele, transport, işletme ve pazarlama, ormancılık ekonomisi ve hukuku, havza amenajmanı konularında yapılabilecek işbirliği ve projeleri değerlendirdi.
 
Günün anısına verilen karşılıklı hediyelerin ardından toplantı sona erdi.

Değerli Zonguldak Bölge Müdürümüz Sn. Zekeriya Beyazlı'ya sıcak karşılamasından dolayı teşekkür eder, işbirliğinin devamını temenni ederiz.

  • 22 Mart Dünya Su Günü Kutlandı.

  • Ormancılık Haftası Kapsamında Panel Düzenlendi.

  • Ormancılık haftası etkinlikleri devam ediyor.

  • İstiklal Marşımızın Kabulünün 98. Yıldönümü

  • Bölümümüzden 2 TÜBİTAK 1001 Projesine Katkı

  • Bölüm Başkanımızın Akademik Teşvik Başarısı

  • 12 ARALIK 2018 TARİHİNDE ORMAN MÜHENDİSLİĞİ 3. SINIF ÖĞRENCİLERİ İLE ORYANTASYON GEZİSİ YAPILDI.

  • Bölüm Başkan Yardımcımız Doç. Dr. Tuğrul VAROL'un yöneticiliğinde 22-23 Aralık 2018 tarihleri arasında NetCadPro8/Orman Yollarının Projelendirilmesi eğitimi verildi.

  • 21.12.2018 tarihinde, Dendrometri ve Orman Amenajmanı Esasları dersleri kapsamında Ağaç Serveti ve Artımın Envanteri konularında arazi uygulaması

  • Orman Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Kutlubey Yazıcılar Kampüsünde buluştu.

Orman Fakültesi